top of page

4 týždne do ME. Ako vyzerá príprava?

Updated: Jun 1, 2021Presne o 4 týždne (27.6) sa uskutočnia Majstrovstvá Európy v rakúskom Kaiserwinkl-Walchsee. V najbližších riadkoch Vám priblížim, že ako sme na tom v príprave.

Tréningová forma

Plavecká forma je celkom dobrá. Myslím si, že by som mal udržať svoj štandard, ktorý som stanovil na minuloročnom Hamrman triatlone (menej než 34 minút/1,9 kilometra).

Cyklistika vyzerá famózne. V priebehu zimy som sa zameral primárne na rozvoj výkonu v okolí anaeróbneho prahu. Teraz sám cítim, že tento krok bol správny. Môžem zodpovedne prehlásiť, že vo Walchsee budem mať dosť na to, aby som dokázal hrať vyrovnanú partiu s elitnou konkurenciou. Taktiež môžem zodpovedne povedať aj to, že budem schopný kvalitne bežať.

Bežecký tréning je tiež na dobrej trajektórii. Mojím interným meradlom bežeckej formy je akýsi "crust" na kolenných šľachách. Je to moja pocitová vec, ale zatiaľ vždy, keď som sa cítil takto, tak som bežal dobrý pretek.

Najbližšie plány

Čo sa týka tréningu, tak môžem povedať, že väčšina dôležitej roboty je už hotová. Čaká ma už iba jeden plnohodnotný "ťažký týždeň". Týždeň po tom je naplánovaný tzv. "rýchly týždeň" s 5 vysoko intenzívnymi dňami. Posledné 2 týždne do dňa pretekov to bude už iba o dokončení kontrolných jednotiek.

Pretekové plány

Najbližšia akcia budú súkromné preteky so zamestnancami CTP. Z pohľadu tréningu nepôjde o veľmi významnú akciu, ale aj tak dôležitú. Táto akcia sa uskutoční 15.Júna. Po tejto akcii by som mal pokračovať na double-header Dvory nad Žitavou (šprint triatlon) a ME Kaiserwinkl-Walchsee (stredný triatlon) Tieto dva preteky budú 19.Júna a 27.Júna. Zaujímavou novinkou sú Majstrovstvá Slovenska, ktorých sa zúčastním 10.Júla.2021. Tieto MSR budú v Bátovciach, čiže sa budem tešiť, ak sa tam stretneme.

-Patrik Siegl


55 views

Comments


bottom of page