top of page

Cesta za obhajobou titulu víťaza – aká bola sezóna FIS Grasski Children Cup


FIS Grasski Children Cup predstavuje vrchol mládežníckeho závodenia v trávovom lyžovaní na starom kontinente. Aj tento rok sa ho zúčastnila aj reprezentácia DUVISport team.

Sezóna začala v nemeckom Ehrenfriedersdorfe. Za DUVISport team tú nepretekal nikto. Išlo o odvážny krok sem nevyslať reprezentáciu, lebo mohli vzniknúť problémy s obhajobou titulu u #MatejVitek-a a tiež, aj ostatní pretekári mali zúžené možnosti na úspech.

Zastávkou číslo dva bolo Orlické Záhoří, kde sa FIS Grasski Children Cup sezóna začala aj pre náš tím. Za nás tu bola trojčlenná reprezentácia. U dievčat nás zastupovala v kategórii U14 #AlžbetaBošková, keď v obrovskom slalome a slalome brala 4. a 5.miesto. Medzi chlapcami to bola zase tradičná zostava #JakubVitek a #MatejVitek. Matej ako minuloročný celkový víťaz tejto série pretekov vstúpil za obhajobou víťazstvami v slalome a aj obrovskom slalome. Jakub zase vybojoval 2x3miesto.

Koncom mesiaca Jún sa FIS Grasski Children Cup zastavil v Rakúsku, konkrétne v stredisku Schwarzenbach. #MatejVitek pokračoval v nastavenom trende a bral znovu 2x1.miesto. Za nás tu pretekal aj #JakubVitek. Ten vybojoval 2.miesto v obrovskom slalome a 3.miesto v slalome.

V sezóne 2022 si svoje miesto v kalendári FIS Grasski Children Cup našla aj Jasenská dolina. Na domácich závodoch tá pomyselná "vlajka" viala znovu najvyššie, keďže #MatejVitek bol znovu stopercentný a získal dve 1.miesta. Ďalším pretekárom od nás, ktorý pretekal v Jasenskej bol #JakubVitek. Ten zaznamenal dva úspešné zárezy, keď získal 2. respektíve 3.miesto v obrovskom slalome a slalome. U dievčat sme mali 2 zástupkyne - #TimeaVolentierová v kategórii U12 a #AlžbetaBošková v U14. Prvá menovaná si vybojovala 3.miesto v obrovskom slalome a 4.miesto v slalome. #AlžbetaBošková v U14 získala 3.miesto v obrovskom slalome a 5.miesto v slalome.

Finále FIS Grasski Children Cup sa konalo v stredisku Malga Rivetta v Taliansku. Chceli sme byť na tieto preteky dobre pripravený, takže sme tu absolvovali aj tréningový kemp. Významnou otázkou, ktorú bolo treba rozlúsknuť bolo, či sa Matejovi podarí obhajoba titulu celkového víťaza. #MatejVitek sa samozrejme razantne pustil do odpovede na ňu a získal 3xzlato - v slalome, obrovskom slalome a taktiež aj disciplíne Gimkhana (slalom s extra prvkami ako skoky, lávky...). Reprezentáciu v tejto kategórii (U10) sme mali aj v osobe #JakubVitek-a. Ten pozbieral sériu umiestení, ktoré mu na konci stačili na celkové 2.miesto v celosezónnom hodnotení FIS Grasski Children Cup-u. Okrem nich nás tu reprezentovala aj #AlžbetaBošková v U14. V slalome dosiahla 5. miesto, v gimkane 6. miesto a najlepšie umiestnenie – 4. miesto – získala v obrovskom slalome. Týmto potvrdila 4.miesto v celosezónnom hodnotení FIS Grasski Children Cup-u. Pekné celkové 6.miesto v tejto významnej súťaži získala v kategórii U12 #TimeaVolentierová.

Pridávame aj galériu z posledného podujatia:

49 views

Comments


bottom of page