top of page

MSR v šprint triatlone – príučka, ktorá bola pred Walchsee potrebná

Updated: Jun 30, 2021


Dňa 19.6.2021 sa v Dvoroch nad Žitavou konali Majstrovstvá Slovenska v šprint triatlone. Za DUVISport sa na štart postavil #PatrikSiegl. V náročných podmienkach obsadil v kategórii Juniori 4.miesto.

„Keď celé preteky v krátkosti zhrniem, tak jediné slovo, ktoré ma napadne je bieda. Nuž, ale rozvediem to. S chybami som začal už od line-upu. Čo sa týka zhodnotenia plaveckého výkonu, tak na to pekného slova nepoviem. Od nulového šprintu po štarte, cez plávanie v chybnej skupine až po nulové chcenie trpieť počas plávania.

Cyklisticky bol môj výkon v poriadku, avšak výsledok bol otrasný. Keď som vyliezol z vody, tak som nemal žiadnu adekvátnu skupinu okolo seba. Šiel som do toho adekvátnou silou, ale bez výsledku. Žiaľ nevýhoda krátkych triatlonov je, že kvalita cyklistického času závisí od kvality skupiny.

Bežecká časť bola pre mňa už iba otázkou cti. Za čiastočný úspech považujem sub20 minút run split.

Z výsledku som sklamaný, ale správne motivovaný pre Walchsee. Podal som celkom dobrý cyklisticko-bežecký výkon, ktorý mi dodal kúsok sebadôvery. Výsledok určite o forme nehovorí. Teším sa na pretekové double Challenge Walchsee (ME) - Vialleman 70.3 Bátovce (MSR)."-Patrik Siegl

56 views

Kommentarer


bottom of page