top of page

Siegl: 2023 bude významný rok, ale vízia na rok 2024 je rádovo väčšia

Updated: Jan 19, 2023

Začiatok triatlonovej sezóny 2023 sa už blíži. Prešli sme výraznými systémovými zmenami. Ideme si pre výsledky našej práce.

Sezóna 2022 nebola z pohľadu plnenia predsezónnych cieľov najlepšia. Spravili sme chyby, taktiež štrukturálne sme niektoré procesy neboli optimálne. Pred sezónou sme spravili všetko, čo bolo v našich silách aby nastalo zlepšenie. #PatrikSiegl nám vo svojom texte priblíži plány tímu na rok 2023.

Kalendár pre sezónu 2023

„Každoročne kvalitu nášho programu zlepšujeme. Úprimne poviem, že podľa môjho názoru lepší kalendár momentálne na okruhu pretekov v strednom triatlone nieje možné poskladať. Avšak prejdem k jednotlivým podujatiam.

Sezónu "otvorime" pôde Sultanátu Omán. Už 4.Februára tu budem reprezentovať náš tím aj krajinu na podujatí IRONMAN 70.3 Oman. Primárnym očakávaním, ktoré máme od tohto závodu je potvrdenie našej účasti na Majstrovstvách sveta IRONMAN 70.3 v Lahti (Fínsko). Ďalším závodom, ktorý sme zaradili do kalendára je ČSOB Polmaratón Bratislava. Od týchto závodov očakávame iba to, aby sme dostali "pretekové kilometre" do nôh. Následne je v pláne jarný polironman pretekový blok. Ten bude pozostávať z Majstrovstiev sveta Challenge THE CHAMPIONSHIP, ktoré sa budú konať na Slovensku v Šamoríne a IRONMAN 70.3 Warsaw, ktoré sú však zatiaľ len vo fáze vybavovania. Po tomto závodnom bloku by sme mali ísť do veľkého tréningového bloku pred vrcholmi sezóny - IRONMAN 70.3 Majstrovstvami Európy, ktoré sa uskutočnia v Tallinne začiatkom Augusta. Následne by sme mali pretekať vrchol závodenia triatlonových stredných tratí - Majstrovstvách sveta IRONMAN 70.3 v Lahti (Fínsko). Po tomto bloku pretekov sa vrátime do prípravy, ktoré však bude hlavne bežecká, keďže sezónu plánujem ukončiť na Košickom Maratóne mieru, ktorý sa uskutoční 1.októbra. V priebehu Septembra sa ešte predstavím aj na tradičnom podujatív strednom triatlone CTP DOKSYRACE 113." -#PatrikSiegl


Štrukturálne zmeny – drobnosti, ktoré budú faktorom rozdielu

„Minulý rok sme mali celkom dobrý systém, ale hlavne v druhej časti nám uškodilo priveľa pretekania vzhľadom na to, čo boli pre nás kľúčové preteky. Jednoducho druhú časť sezóny sme zabili moc času vylaďovaním a regenerovaním z pretekov, čo uškodilo napríklad IRONMAN 70.3 Barcelona, kde som bol jednoducho podtrénovaný.

Prepracovali sme štruktúru kalendára vzhľadom na naše ciele. Taktiež sme uskutočnili 6-mesačný výskum variability srdcového tepu, čo nám pomohlo porozumieť adaptácii tela na tréning. Na základe tohto výskumu sme spravili analýzu tréningových dát a vyextrahovali sme z nich vzorce, ktoré fungujú a na ich základe sme vybudovali tréningový program. Významným krokom vpred je aj podpis dodávateľského kontraktu s výrobcom športovej výživy NEVERSECOND" -#PatrikSiegl

Vybavenie – minimalistické vylepšenia, doťahujeme náš polironman vývojový program

„Základ sa nemení. Naďalej budem závodiť na bicykli CANYON Speedmax CF SLX 2020. Naďalej bude osadený sadou SHIMANO Ultegra di2 s kľukami ROTOR Vegast. Kolesá bude naďalej dodávať spoločnosť FastForward. Kokpit bude naďalej kombináciou UNIQO Nowind aerobars, ktoré sme spoločne vyvíjali minulú zimu a základne + predstavce CANYON.

Avšak prejdime k zmenám. Prvá zmena prišla na fronte pneumatík. Firmu Challenge nahradia plášte od spoločnosti Vittoria. Taktiež sme z KOGEL prešli na keramické ložíská CERAMICSPEED. Prevodníky budeme používať od spoločnosti ALUGEAR.

Čo sa týka oblečenia, tak aj v sezóne 2023 budem používať kombinézu a aero flowguards NOPINZ Aeroforce. Pre preteky, ktoré sa budú odohrávať vo väčšom teple, tak na beh sa budem prezliekať do outfitu UNDER ARMOUR. Na cyklistike budem používať prilbu KASK Mistral a tretry SCOTT Tri/TT Carbon alebo model Road RC EVO. Na beh budem používať hlavne tenisky NIKE Alphafly Next%, avšak na technických tratiach budem používať tenisky ASICS Metaspeed EDGE+. Slnečné okuliare budem používať od firmy Ride 100%. Mojim počítačom na bicykli bude WAHOO ELEMNT Roam a počas celých pretekov mi budú robiť spoločnosť hodinky WAHOO ELEMNT Rival. O plavecké vybavenie sa bude starať náš partner - BLUE70. Neoprén budem používať BLUE70 Helix 7.generácie a mojim swimskinom bude BLUE70 PZ4TX+." -#PatrikSieglMOUTAINMAN - Inšpirovaný jedným z najznámejších vrcholov Slovenska

„Pre sezónu 2023 prichádzame aj s novým dizajnom kombinézy. Bol vytvorený v kombinácii s firmou NOPINZ a nazvali sme ho DUVI Sport team X NOPINZ Moutainman suit. Jeho dominantou je dizajn, ktorý zachytáva vrch Kriváň, ktorý bude niesť odkaz oranžovej farby, ktorý pochádza z predchádzajúceho dizajnu. Oranžová je aj farbou môjho hlavného sponzora - CTP. Modrú farbu sme zvolili práve kvôli tomu, aby táto oranžová lepšie vynikla. Na spodnej časti bude tiež aj odkaz na obec Čičmany a jej svetoznámy vzor. Bude radosť pretekať v tejto kombinéze." -#PatrikSiegl


Vízia 2024 - DUVISport tím dostanem na Hawaii

„Vzhľadom na posledný vývoj vo svete pretekov IRONMAN, chcem potvrdiť, že v roku 2024 zabojujem o miestenku na Majstrovstvá sveta IRONMAN, ktoré sa konajú v ikonickom meste KONA na havajskom Veľkom Ostrove. Bude mi cťou ak budem môcť reprezentovať náš tím na tejto ikonickej 3,8-kilometrovej plaveckej časti, 180-kilometrovej cyklistike a ikonickom maratóne. Avšak najprv sa sústreďme na rok 2023.." -#PatrikSiegl

46 views

Comentarios


bottom of page