top of page

DUVISport Winter Trophy - Ako to pred týždňom vyzeralo?

Rád by som začal konštatovaním, že keď sa dajú dokopy správny ľudia, tak sa dá zvládnuť všetko.

Konštatujem to preto, lebo ako tím, sme sa dostali k organizácii finále OLL Stred dosť netradične, iba tri týždne pred “veľkým dňom”.

Jeden z posledných dní zimy sme odštartovali v stredisku Ski Skalka s východom slnka. Podmienky nám priali natoľko, že sme mali presný dostatok snehu (a soli) na vybudovanie trate.

Závod sme odštartovali krátko po 9:30 hodine prvou z 121 pretekárov.

Vyššie spomínanou prvou pretekárkou bola #MiaSilná (SKI TEAM Martinské Hole). Traťou prešla v čase 1:01;84. Latka v prvej kategórii – superbaby dievčatá bola stanovená. Po ďalších dvanásť pretekárkach sa poradie vykryštalizovalo. Top3 vyzerala nasledovne: 1.miesto #HankaKlasinská (SKI TEAM Martinské Hole), 2.miesto #EmmaBalánová (Ski club Victory), 3.miesto #LuciaHrušková (LO AC UNIZA). Z DUVISport&priatelia sa v tejto kategórii umiestnila na 9.mieste #EmaBachnar.

Nasledovali superbaby chlapci, ktorých “otvoril” pretekár #MaximKónus (SKI TEAM Martinské Hole). Na pódium sa v tejto kategórii dostali #DanielVeveričík (SKI TEAM Martinské Hole) 1.miesto, náš #JakubVitek 2.miesto a #LukášPavlovič (SKI TEAM Martinské Hole) 3.miesto. Ako tím sme v tejto kategórii zobrali ešte 5.miesto #BrunoČierny a 11.miesto #MarekŠaly.

Ďalšími kategóriami, ktoré nasledovali boli predžiacke kategórie. Začali sme dievčatami, kde sa z našich pretekáriek najlepšie darilo číslu 34 - #BibianaČierna, ktorá vybojovala 2.miesto. Dostala sa na pódium hneď vedľa pretekáriek 43 - #ZuzanaKokošková (SKI TEAM Martinské Hole) 1.miesto a 40 - #MichaelaKrošláková(LOPE) 3.miesto. DUVISport bral umiestnenia aj tesne za pódiom, keď #LilienŽňavová vyjazdila 4.miesto a #NatáliaSykorová 6.miesto.

Medzi chlapcami si DUVI Sport spravil reklamu ako sa patrí, keď #MatejVitek túto kategóriu vyhral a #MaximHrnčiar vyjazdil 3.miesto. Medzi nich sa ešte dostal náš tréningový parťák #TimoBachnar. DUVISport tím bral v tejto kategórii aj 6.miesto (#TomášTruban).

Po tejto kategórii prišli na rad starší predžiaci a predžiačky. U dievčat 3 najrýchlejšie časy zaznamenali #EmaMagdolenová - 1.miesto (LOPE), #AnikaŠtaffenová - 2.miesto (SKI TEAM Martinské Hole) a #NinaSlivková 3.miesto (LOPE). Pretekárka DUVI Sport tím #TimeaVolentierová obsadila 4.miesto. Okrem nej si vyjazdili svoje umiestnenia ešte aj #AlicaRačeková (6.miesto) a #HankaRubaninská (11.miesto).

Následne sa na trať vydali starší predžiaci, kde DUVI Sport team nemal svojho zástupcu. Finálna top3 vyzerala nasledovne 1.miesto #AdamPrachár (Ski Klub Kremnica), 2.miesto #AlexanderFerenčík (Ski Klub Kremnica) a 3.miesto #JakubBielik (LOPE).

Po úprave trati sa na štart pripravili kategórie mladších žiakov. Ako prvé sa dostali na rad mladšie žiačky. 1.miesto si v tejto kategórii odniesla #TerezaKrížová (Ski Klub Kremnica), 2.miesto #NelaChrenková (LOPE) a 3.miesto #NelaBuľovská (LK TJ Belá - DULICE). DUVISport tím mal svoje zástupkyne aj v tejto kategórii. #AlžbetaBožková si vybojovala 9.miesto, #SofiaŽňavová preteky nedokončila.

Medzi chlapcami sme svoje zastúpenie nemali. Pódium pre túto kategóriu vyzeralo nasledovne 1.miesto #MatejMagdolen (LOPE), 2.miesto #OliverSlivka (LOPE) a 3.miesto #MichalKakos (LOPE).

Na záver sme mali už iba kategórie starších žiakov. Medzi dievčatami najrýchlejší čas zajazdila #LindaŽišková (LOPE), 2.miesto si odniesla #LindaMurtíniová (LOPE).

Medzi chlapcami najlepšie obstál #AdriánBoško (LOPE), 2.miesto získal #AdamKubizňa (LK TJ Belá - DULICE) a 3.miesto #SamuelProksa (Ski Klub Kremnica). U juniorov zvíťazil #LukášKuzmický (Ski Klub Kremnica) a 2.miesto si odniesol jeden z našich trénerov #SamuelPintér.

...Kompletné výsledky nájdete v súboroch nižsie.